KASIM SAYISI BAYİDE!


ABONE OL

Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali 2018

-

-

12.11.2018

 

Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali 2018

22-25 Kasım 2018 tarihlerinde düzenlenen Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali 11. yaşını kutluyor.

Dünyamızda kuraklık, sel, orman yangını, artan gıda fiyatları, eşitsizlik, çatışma haberleri her geçen gün artıyor. Ancak Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali, bu haberlerin önemli bir noktayı atladığını savunuyor: "İhtiyacımız olan tüm çözümler halihazırda mevcut, ölçeklenebilir ve herkes tarafından uygulanabilir."

Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) tarafından 2016 yılının başlarında açıklanan 17 Küresel Hedef'in tümünün yolu, ister yoksulluğa son vermek olsun ister nitelikli eğitim, sürdürülebilir üretimden geçiyor. SYFF de bu yıl hem bu hedeflerin, hem de birbirleriyle ilişkisinin daha iyi anlaşılabilmesini sağlayacak bir film seçkisiyle izleyiciyle buluşuyor. Seçkideki filmler Türkiye'den Kosta Rika'ya, İspanya'dan Mozambik'e, ABD'den Etiyopya'ya uzanan geniş bir yelpazede öyküler sunuyor.

Festival kapsamında, İstanbul'da Fransız Kültür Merkezi ile SALT Beyoğlu'nda gerçekleşecek film gösterimlerine ek olarak, film içerikleriyle ilgili konularda yaptıkları çalışmalarla ilham veren konuşmacılar, müzisyenler ve performanslar da yer alıyor.

Festivalin programına buradan ulaşabilirsiniz.

Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali kapsamındaki tüm gösterimler ücretsizdir.

Yorum Yaz

Toplam Yorum: 0

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.


Ghost is Here

GİRİŞ YAP

Kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapabilirsiniz.

Şifremi Unuttum Üye Olmak İstiyorum

İletişim İzni Koşullarını okudum, kabul ediyorum.
Zaten üyeyim

Lütfen kayıtlı email adresinizi giriniz.

Geri Dön

VEYA