Alışveriş
Gezi Rehberleri
NG Dergi
NG KIDS
NG Society
Üyelik
Üyelik Yenileme
Hediye Edin
İletişim
İnsan Kaynakları
Haberiniz Olsun
Düzenli olarak bizden haber almak ve faaliyetlerimizden yararlanmak için lütfen aşağıdaki formu doldurup email listemize kayıt olun!
Ad Soyad

E-mail
e-Posta Göndermek İçin tıklayınız!National Geographic
 

National Geographic Türkiye dergisi bu ay okurlarına Dünya Haritası hediye ediyor. En son bilgilerle güncellenen Dünya Haritası bugüne kadar Türkiye'de bu boyutta yayınlanan en ayrıntılı harita olma özelliğine sahip.

Siyasi harita formatında olmakla birlikte haritaya, okyanus ve denizlerdeki yükselti, çukur, akıntı, derinlik ve rüzgârlar; ayrıca önemli zirveler ve Ulusal Parklar da işlendi. Ana haritanın yanı sıra 4 küçük harita; Kuzey Kutup Bölgesi, Güney Kutup Bölgesi, Dünya Nüfus Yoğunluğu ve Dil Haritaları da yine en güncel halleriyle ekteki yerlerini alıyor.

National Geographic'in 100 yılı aşkın deneyiminin deyim yerindeyse bir özeti olan haritanın arkasında ise yine bir ilk yer alıyor: Dünyanın gece görüntüsü. Bir yılı aşkın bir sürede bulutsuz bölgelerden çekilmiş fotoğrafların biraraya getirilmesiyle oluşturulmuş bu görüntüde dünyadaki ışık kullanımının refahla orantısı son derece net bir şekilde görülebiliyor. Ayrıca boşa yanan doğal gaz, orman yangınları ve gece balıkçılığının yarattığı ışıklar da görülebiliyor.

Son yıllarda dünyadaki hızlı politik gelişmelerin yanı sıra coğrafi ölçüm tekniklerindeki gelişmelerin de yardımıyla bugüne kadar yayınlanan en doğru bilgilere sahip bu eşsiz harita coğrafyaya meraklı herkes ve özellikle de öğrenciler için vazgeçilmez bir başvuru kaynağı olacak.

 
 
 
İletişim      Reklam
© 2003 National Geographic Türkiye. Tüm hakları saklıdır.
National Geographic Türkiye Lisans sahibi Doğuş İletişim'dir. Doğuş İletişim bir Doğuş Grubu kuruluşudur.