National Geographic Türkiye dergisi, Eylül 2006 sayısından başlayarak, 4 ay boyunca aralıksız olarak vereceği CD’lerle, fotoğraf çekmenin sırlarını okurlarıyla paylaşıyor.

Yalçınlar sponsorluğunda hazırlanan “National Geographic İnteraktif Fotoğraf Okulu” adı ile piyasaya sunulacak olan, 8 bölümden oluşan, 4 CD’de; 52 video, 46 fotoğraf simülatörü, 272 animasyon ve 1000 sayfanın üzerinde metine yer veriliyor.

Türkçeye kazandırılması, bir yılı aşan bir sürede tamamlanan bu özel eser ile yeni başlayanlar ya da daha iyi fotoğraf çekmek isteyenler, tüm sorularının cevaplarını, iyi fotoğraf çekme tekniklerini ve bu tekniklere ilişkin ipuçlarını öğrenme şansına sahip olacak. Fotoğraf simülatörü sayesinde ise, çekilen fotoğrafların sonuçları anında görülebilecek ve hatalardan ders çıkarma imkanı doğacak.

Eylül ayında özel koleksiyon kutusu ile verilecek olan ilk CD, “Gözlem Yapmayı Öğreniyoruz” ve “Görüntüyü Oluşturmak” bölümlerinden oluşuyor. Bu bölümler; temel bilgiler, iyi fotoğrafın sırrı ve kötü havadan yararlanmak konularını içeriyor.

 

 

National Geographic İnteraktif Fotoğraf Okulu ile birlikte bu aydan başlayarak 2006 yılı sonuna kadar sürecek yeni bir uygulama başlatıyoruz. National Geographic üyeleri çekmiş olduğu fotoğrafları internet üzerinden bize gönderebilecek ve gönderilen fotoğraflar National Geographic Fotoğraf editörü ve fotoğrafçılar tarafından değerlendirilerek ve yorumları e-posta yolu ile kendisine iletilecek. Oluşabilecek yoğunluktan dolayı sadece üyelerle ve maksimum üç fotoğraf ile kısıtlı tuttuğumuz bu uygulama ile amacımız İnteraktif Fotoğraf Okulu ile aldığınız fotoğraf eğitimin uygulamadaki sonuçlarını değerlendirmenizde size yardımcı olmak. Konu ile ilgili detayları www.nationalgeographic.com.tr internet sitemizden bulabileceksiniz.

National Geographic Türkiye