National Geographic Türkiye Arşivi Okurlara Açılıyor!

BENZER MAKALELER

National Geographic Türkiye, 15. yaşında 15 yıllık arşivini okurlarıyla paylaşıyor. […]

National Geographic’in Türkiye’deki yayın geçmişi okurlara açılıyor.

Haziran sayısıyla start alan proje, derginin Türkiye’de 2001 yılında yayımladığı ilk sayıdan başlıyor ve 2015 Aralık sayısına kadar uzanıyor.

National Geographic Türkiye’nin Haziran-Eylül sayılarında yer alan promo kod ile herhangi bir tarayıcıdan erişilebilen online arşiv, coğrafyadan bilime, tarihten vahşi doğaya yüzlerce makale ve binlerce National Geographic fotoğrafını içeriyor.

Derginin 15 yıllık arşivindeki yer alan, Yeniçeriler’den Serengeti aslanlarına, dünya dışı yaşam arayışından Amazonlar’a, ilk insanlardan Plüton’a birçok konu bu sayede dileyen herkesin kolayca erişebileceği bir ortamda yer almış olacak.

Arşiv modülü ayrıca, gelişmiş arama motoru sayesinde herhangi bir konuyla ilgili tüm makaleleri hemen listeleme özelliğine de sahip.

Dört ayda tamamlanacak olan ve Hasan Kalyoncu Üniversitesi’nin katkılarıyla hayata geçirilen projenin 2013-2015 yıllarını kapsayan dördüncü ve son bölümüne erişim kodu Eylül ayında National Geographic Türkiye’de yer alıyor.

National Geographic Türkiye’nin online arşivine ulaşmak için tıklayın.

Popüler Makaleler

Beyin Avcıları

Canlılar ama aslında yaşamıyorlar. Doğanın en korkunç karabasanı için hazır mısınız? Uğurböceğinin zombiye dönüşmesini izlemek acıklı olduğu kadar ilgi çekicidir de. Aslında açgözlü...

Yılanlar Ağaca Nasıl Tırmanıyor?

Ağaca tırmanırken düşmekten çok korkan yılanlar “önce güvenlik” diye düşünüyor. Yılanlar azla yetinmiyor: Aşağı doğru kayıp düşmelerini engellemeye yetecek kadar güç kullanmıyor yalnızca;...

Yeni Bulunan Türe Yüzüklerin Efendisi’nden Bir İsim Verildi

Gözleri olmayan, mağaralarda yaşayan yeni bir uzun bacaklı örümcek türü, bilim insanlarına ünlü fantastik roman serisinden bir karakteri anımsattı. Buraya bak kıymetlimisss... Brezilya'daki bilim...